GRAFİK TASARIM (GRAPHIC DESING)
7456
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-7456,elision-core-1.0.6,ajax_updown_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,qode-theme-ver-4.0.9,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
Title Image

GRAFİK TASARIM (GRAPHIC DESING)

Grafik Tasarım (Graphic Design) Nedir?

Grafik Tasarım – Graphic Design, görsel öğeler ve yazıyı kullanarak izleyici etkilemek ve belirli bir mesajı kitlelere iletmek amacı ile oluşturulmuş bir eğitim dalıdır. Grafik tasarım, görsel bir iletişim sanatıdır. Grafik tasarımda görsel unsurlar kenar çizgileri ile aynı yönde yerleştirildiklerinde düzenli ve durağan, karşıt yönde yerleştirildiklerinde dinamik ve enerjik bir yapı oluştururlar. Grafik tasarımın amacı gerek iletişim, gerekse estetiki kaliteyi en üst düzeylere çıkarmaktır. Ailemizde içerisinde yer alan grafik tasarım ekibimiz mektepli ve alaylı olmak üzere işin mutfağında yetişmiş uzman arkadaşlarımızdan oluşmaktadır.

― REKLAM01 ― 

Her zaman yanınızdayız

Online yada offline ortamlarda en iyi iletişimi sağlayabilmek için grafik tasarım ve basılı medya ürünleri halen en etkili iletişim araçları olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı, firmanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi basılı medya aracılığı ile müşterilerinize ulaştırmak istediğinizde iyi bir çözüm ortağına gereksinim duyulmaktadır. Reklam01 ailesi olarak sadece tasarım yapmakla kalmıyor, ürünlerin oluşumundan matbaa aşamasına kadar takip ederek üzerimize düşen görevi yapmaktayız.

İyi hazırlanmış görsel kimliğin faydaları;

  • Markanızı hafızalara kazır,
  • Markanızın özellikleri görsel hızda aktarılır,
  • Ürün ve hizmetlerinizin kalitenizi kanıtlar,
  • İlk görüşte rakiplerinizden ayrılmanızı sağlar.
GRAFIK-TASARIM
Logonuzun kullanıldığı her mecrada matbu evraklarda, tabelalarda, araçlarınızın üzerlerinde, panolarda nasıl görüneceğini şu an ihtiyacınız olmasa bile ilerde ihtiyaç olabileceğini düşünerek kurumunuzda kalıcı bir görsel kimlik kitapçığı yaptırmalısınız. İşletmenizin tanıtımı aşamasında periyodik yayınlar (dergi-gazete tasarımı), kartvizit, dosya, matbu evrak tasarımları (fatura, irsaliye vb.), katalog, broşür, insert, flyer, kitapçık, faaliyet raporu, CD kitapçığı, ambalaj tasarımı, ürün etiketleri, zarf, poşet, kağıt çanta, kutu, koli, billboard & megaboard, afiş, poster, insert, fuar panoları, rollup, ilan tasarımlarınızı en yeni fikirlerle hazırlıyoruz. Hazırladığımız tasarımlarda kalite ve güven birinci amacımızdır.

Grafik Tasarım (Graphic Design) Programları

Adobe InDesign

Tasarım anlamındaki yaratıcılık, Adobe InDesign programı sayesinde mümkündür. Bir kullanıcının kendini geliştirebilmesi, tasarımını yaptığı görseller üzerinde değişiklik yapıp onu kendine özgü bir şekilde ele almasına yarayan kolay ve detaycı kullanıcılar için bir potansiyele sahiptir. Adobe Photoshop sürümleri ile uyumlu olarak çalışarak, bir kişinin birden çok resmi türlü renk, gölge ve diğer ölçü ayarlarını bir kullanıcının kendine özgü bir şekilde yaratıcılıkla kullanmasına yardımcı olan bir altyapıya sahiptir.

Adobe Photoshop (Ps)

Adobe Photoshop amacı, bir resmin üzerine başka bir resim ile yeni bir tasarımı ortaya çıkartmaktır. Ya da resimleri birleştirerek farklı hayal gücüne dayalı tasarımlarda yapılabilmektedir. Adobe Photoshop pixel tabanlı bir tasarım programıdır. Günümüzde sürekli gelişen ve güncellenen sürümleriyle kullanıcılar için pratik ve özgür tasarımlarını yansıtabildikleri birçok fonksiyon özelliğini içerisinde barındırmaktadır.

Adobe Illustrator (Ai)

Adobe Illustrator programı daha çok baskı için kullanılmaktadır. Bu baskılarda, el ilanı, broşür, kitap, dergi, gazete ve kartvizit gibi çalışmalar Illustrator programı yardımıyla hazırlanmaktadır. Gelişmiş bir vektörel tabana sahip olduğu için üzerinde daha çok profesyonel tasarımcılar çalışmaktadır. Piksel sorununu ortadan kaldırarak bir resmin boyutunun küçülüp veya büyütülmesi durumunda herhangi bir görüntü bozukluğu yaşamadan ayarlamalar yapabilirsiniz.

Corel Draw

CorelDRAW, CorelDRAW Graphic Suite adını taşıyan grafik yazılımı paketinin bir parçasıdır. Yapı ve işlevsellik açısından Adobe’un programlarına oranla oldukça geridedir. Corel Draw vektör tabanlı tasarım programı olarak kurulmuştur ve 1989 yılında kullanıcılar için aktif bir grafik tasarım olarak kullanılmaya başlanmıştır. Kolay bir arayüzüne sahip olarak otomatik çizim olanağı ile, yeni başlayan kişiler için iyi bir başlangıç olarak Corel Draw programı tavsiye edilmektedir.

REKLAM01

© 2017 Tüm Hakları Saklıdır – Kullanım Koşulları-Terms Of Use – Hak ihlali bildir
Web Sitesi Tasarımı,Grafik Tasarım,Video Kurgu ve Animasyon Videoları,Drone ile Çekim (Havadan Çekim),Fotoğrafçılık,Lazer markalama hizmetleri.